Wymyśl hasło i przygotuj plakat konkursowy, promujący zapobieganie wypadkom przy pracy, w którym uświadomisz pracodawcom i pracownikom, że bezpieczeństwo pracy zależy od każdego z nich.
Pobierz i wypełnij: Kartę zgłoszenia, Zgodę na przetwarzanie danych, Zgodę na wykorzystanie wizerunku, Zgodę na przeniesienie na Państwową Inspekcję Pracy praw autorskich (załączniki nr 2-5 do Regulaminu).
Upewnij się, czy dane zostały wpisane poprawnie i dokumenty podpisane.
Zeskanuj podpisane dokumenty (mogą być też zdjęcia dobrej jakości).
Wypełnij krótki formularz poniżej. Załącz skany wypełnionych i podpisanych dokumentów oraz swoją pracę konkursową i wyślij do 31 października 2024 r. włącznie.
Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców
I nagroda - 8000 zł
II nagroda - 5000 zł
III nagroda - 3000 zł
Najważniejsze informacje
Konkurs dla osób pełnoletnich. Szczególnie zachęcamy do udziału grafików, projektantów, artystów plastyków oraz osoby zajmujące się projektowaniem reklamowym.
Uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jeden plakat.
Pracę konkursową należy przesłać w wersji elektronicznej, wyłącznie w formacie pliku PDF, wykonaną w układzie pionowym, w formacie 70x100cm / 300 dpi (bez spadów). Wielkość przesyłanego pliku, a także załączników: maksymalnie 100 MB.
Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie konkursu.
Zakres tematyczny i cele konkursu
zagadnienia związane z zagrożeniami w miejscu pracy,
zapobieganiem wypadkom przy pracy.
Celem konkursu jest przygotowanie projektu graficznego plakatu wraz z hasłem, który będzie promował tematykę zapobiegania wypadkom przy pracy. Projekt, którego autor zostanie laureatem nagrody głównej w konkursie, może być ponadto wykorzystywany przez Państwową Inspekcję Pracy do przygotowania pozostałych materiałów kampanii „Bezpieczeństwo pracy zależy od Ciebie.
O kampanii „Bezpieczeństwo pracy zależy od Ciebie”
Celem kampanii społecznej „Bezpieczeństwo pracy zależy od Ciebie”, jest:
dążenie do poprawy stanu bezpieczeństwa pracy i ograniczenie wypadków przy pracy, poprzez zwiększenie świadomości zagrożeń zawodowych,
popularyzacja i podnoszenie poziomu wiedzy w zakresie stosowania środków ochrony zbiorowej,
upowszechnienie informacji na temat prawidłowego stosowania środków ochrony indywidualnej tam, gdzie zabezpieczenia zbiorowe nie mogą być zastosowane,
promowanie dobrych praktyk dotyczących kompleksowego zarządzania bezpieczeństwem pracy.